South Axholme Sharks Meet Results
2010 Club Championships Gala 4
12 Feb 2011
Back to Event List    PB'sor this Event       Sprint Ladder
Event
Swimmer
Time
Improvement
 
Event 51 - Boys 12-20yrs 200m Fly
1st (F)    
LEGGOTT, Daniel
2:57.92  -7.20     PB
 
Event 51 - Boys 21/O 200m Fly
1st (F)    
Clarke, Greg
2:57.69  ---     PB
 
Event 52 - Girls 9yrs 50m Fly
1st (F)    
Hame, Lucy
40.29  -0.89     PB
2nd (F)    
Braddock, Katy
43.09  +0.16    
3rd (F)    
Arrand, Tilly
45.13  -8.97     PB
4th (F)    
Wilson, Charlotte
53.72  -5.43     PB
5th (F)    
Riley, Abbie
58.26  -1.19     PB
6th (F)    
Latham, Neve
59.36  ---     PB
 
Event 52 - Girls 10yrs 50m Fly
1st (F)    
Dukes, Finleigh
38.09  -1.09     PB
2nd (F)    
Elderkin, Ruby
47.89  -6.97     PB
3rd (F)    
Clarke, Erin
49.70  -4.19     PB
4th (F)    
Crow, Laura
50.12  +2.92    
5th (F)    
Jackson, Amy
1:03.42  -8.78     PB
 
Event 52 - Girls 11yrs 50m Fly
1st (F)    
Jarvis, Lauren
37.92  -4.36     PB
2nd (F)    
Cook, Samantha
38.82  -0.63     PB
3rd (F)    
Flatters, Molly
39.82  -0.76     PB
4th (F)    
Smith, Elizabeth
45.45  -1.00     PB
5th (F)    
Wood, Freya
55.59  -6.02     PB
 
Event 53 - Girls 12/O 50m Fly
1st (F)    
Gillatt, Jessica
32.20  -0.51     PB
2nd (F)    
HIRST, Hannah
33.21  +0.93    
3rd (F)    
Crow, Natasha
34.57  +0.64    
4th (F)    
Goodwin, Lucy
34.86  +0.21    
5th (F)    
SMITH, Bridie
36.50  -0.25     PB
6th (F)    
Goodwin, Lisa
36.51  -1.55     PB
7th (F)    
Hame, Sophie
36.80  -1.76     PB
8th (F)    
Cook, Alexandra
37.22  +1.24    
9th (F)    
SMITH, Phillipa
38.00  -2.48     PB
10th (F)    
Hall, Alex
48.77  ---     PB
 
Event 54 - Boys 9yrs 50m Breast
1st (F)    
Baldwin, Matthew
58.25  -1.17     PB
2nd (F)    
Poole, Harry
1:12.22  ---     PB
3rd (F)    
Prill, Matthew
1:21.18  ---     PB
 
Event 54 - Boys 10yrs 50m Breast
1st (F)    
Hirst, Robert
53.59  +0.40    
2nd (F)    
Durning, William
1:08.72  +2.17    
 
Event 54 - Boys 11yrs 50m Breast
1st (F)    
Shirley, Bryce
55.29  ---     PB
2nd (F)    
Grayson, Christopher
56.04  -1.49     PB
3rd (F)    
Beevor, William
56.32  -2.34     PB
 
Event 55 - Boys 12-20yrs 50m Breast
1st (F)    
LEGGOTT, Daniel
38.08  +1.35    
 
Event 55 - Boys 21/O 50m Breast
1st (F)    
Clarke, Greg
37.41  +0.66    
2nd (F)    
GRAY, Peter
38.12  -0.04     PB
3rd (F)    
Jackson, Tim
44.67  -0.28     PB
 
Event 56 - Girls 8/U 25m Free
1st (F)    
Dukes, Nicole
21.88  -1.38     PB
2nd (F)    
Munday, Sophie
24.59  -1.30     PB
3rd (F)    
Jackson, Daisy
25.18  -1.46     PB
4th (F)    
Clarke, Neve
25.89  -3.75     PB
5th (F)    
Shirley, Freya
37.01  ---     PB
 
Event 57 - Boys 8/U 25m Free
1st (F)    
Durning, George
21.50  -0.38     PB
2nd (F)    
Graham, Jonathan
22.81  -0.45     PB
3rd (F)    
Smith, Sam
23.48  -2.16     PB
4th (F)    
Smith, Jimmy
25.92  +0.38    
 
Event 58 - Girls 9-10yrs 100m Free
1st (F)    
Dukes, Finleigh
1:18.12  ---     PB
2nd (F)    
Hame, Lucy
1:22.94  ---     PB
3rd (F)    
Braddock, Katy
1:26.67  ---     PB
4th (F)    
Arrand, Tilly
1:30.55  ---     PB
5th (F)    
Clarke, Erin
1:31.95  -44.50     PB
6th (F)    
Elderkin, Ruby
1:34.52  +0.87    
7th (F)    
Wilson, Charlotte
1:39.09  ---     PB
8th (F)    
Crow, Laura
1:42.19  +1.59    
9th (F)    
Jackson, Amy
1:44.80  +2.84    
10th (F)    
Riley, Abbie
1:48.82  ---     PB
11th (F)    
Latham, Neve
2:01.19  ---     PB
12th (F)    
Addlesee, Cerys
2:06.90  ---     PB
 
Event 58 - Girls 11-12yrs 100m Free
1st (F)    
Crow, Natasha
1:08.07  +0.68    
2nd (F)    
Hame, Sophie
1:10.61  +1.29    
3rd (F)    
Jarvis, Lauren
1:17.00  -3.69     PB
4th (F)    
Flatters, Molly
1:17.10  -4.28     PB
5th (F)    
Cook, Samantha
1:19.95  -0.07     PB
6th (F)    
Smith, Elizabeth
1:35.86  -19.23     PB
7th (F)    
Wood, Freya
1:38.88  ---     PB
 
Event 58 - Girls 13-14yrs 100m Free
1st (F)    
Gillatt, Jessica
1:05.59  +1.14    
2nd (F)    
Goodwin, Lucy
1:11.80  +1.81    
3rd (F)    
Cook, Alexandra
1:11.84  -1.21     PB
4th (F)    
Goodwin, Lisa
1:15.89  +1.24    
5th (F)    
SMITH, Phillipa
1:16.28  -2.36     PB
 
Event 58 - Girls 15-20yrs 100m Free
1st (F)    
SMITH, Bridie
1:06.89  -4.09     PB
2nd (F)    
HIRST, Hannah
1:08.65  +2.42    
 
Event 59 - Boys 9-10yrs 100m Free
1st (F)    
Hirst, Robert
1:38.61  -25.61     PB
2nd (F)    
Baldwin, Matthew
1:46.92  ---     PB
3rd (F)    
Durning, William
1:57.10  ---     PB
4th (F)    
Prill, Matthew
2:01.06  ---     PB
5th (F)    
Poole, Harry
2:38.66  ---     PB
 
Event 59 - Boys 11-12yrs 100m Free
1st (F)    
Shirley, Bryce
1:30.20  ---     PB
2nd (F)    
Beevor, William
1:33.41  +1.38    
3rd (F)    
Grayson, Christopher
1:39.95  -50.80     PB
 
Event 59 - Boys 15-20yrs 100m Free
1st (F)    
LEGGOTT, Daniel
1:04.32  +3.30    
 
Event 59 - Boys 21/O 100m Free
1st (F)    
Clarke, Greg
1:09.91  +4.12    
2nd (F)    
Jackson, Tim
1:20.22  ---     PB
 
Event 61 - Boys 21/O 50m Free
1st (F)    
Clarke, Greg
30.06  +0.11    
2nd (F)    
Jackson, Tim
35.81  +0.49    
 
Event 62 - Girls 8/U 25m Fly
1st (F)    
Dukes, Nicole
28.22  -3.08     PB
2nd (F)    
Jackson, Daisy
31.14  -3.78     PB
3rd (F)    
Clarke, Neve
32.48  ---     PB
 
Event 63 - Boys 8/U 25m Fly
1st (F)    
Durning, George
32.45  -1.47     PB
2nd (F)    
Smith, Sam
33.89  -3.65     PB
3rd (F)    
Graham, Jonathan
34.57  +0.28    
4th (F)    
Smith, Jimmy
35.58  -2.00     PB
 
Event 63 - Girls 9yrs 25m Fly
1st (F)    
Hame, Lucy
18.90  +0.15    
2nd (F)    
Braddock, Katy
19.20  -1.03     PB
3rd (F)    
Arrand, Tilly
20.06  -0.61     PB
4th (F)    
Latham, Neve
22.39  -4.31     PB
5th (F)    
Wilson, Charlotte
22.47  -3.45     PB
6th (F)    
Riley, Abbie
24.54  -1.23     PB
 
Event 63 - Boys 9yrs 25m Fly
1st (F)    
Baldwin, Matthew
26.36  -0.03     PB
2nd (F)    
Prill, Matthew
33.94  -4.54     PB
 
Event 63 - Girls 9yrs 25m Fly
7th (F)    
Addlesee, Cerys
35.42  ---     PB
 
Event 64 - Girls 9-11yrs 200m Back
1st (F)    
Cook, Samantha
2:52.31  -24.33     PB
2nd (F)    
Jarvis, Lauren
3:05.39  -1:01.28     PB
3rd (F)    
Flatters, Molly
3:09.20  ---     PB
4th (F)    
Hame, Lucy
3:28.03  ---     PB
5th (F)    
Arrand, Tilly
3:28.51  ---     PB
6th (F)    
Elderkin, Ruby
3:44.80  ---     PB
7th (F)    
Clarke, Erin
3:45.98  ---     PB
8th (F)    
Smith, Elizabeth
3:47.80  ---     PB
9th (F)    
Jackson, Amy
4:05.39  -1:37.07     PB
10th (F)    
Wilson, Charlotte
4:09.50  ---     PB
11th (F)    
Addlesee, Cerys
5:02.00  ---     PB
 
Event 65 - Girls 12-20yrs 200m Back
1st (F)    
Gillatt, Jessica
2:39.06  ---     PB
2nd (F)    
Crow, Natasha
2:40.16  -16.54     PB
3rd (F)    
SMITH, Bridie
2:41.43  -6.56     PB
4th (F)    
Cook, Alexandra
2:47.50  -4.06     PB
5th (F)    
Hame, Sophie
2:55.50  -13.56     PB
6th (F)    
Goodwin, Lucy
2:59.92  +4.83    
7th (F)    
SMITH, Phillipa
3:02.72  -10.82     PB
8th (F)    
Goodwin, Lisa
3:10.36  ---     PB
9th (F)    
Hall, Alex
3:45.28  ---     PB
 
Event 66 - Boys 9-11yrs 100m IM
1st (F)    
Beevor, William
1:47.63  -3.45     PB
2nd (F)    
Hirst, Robert
1:47.77  -3.89     PB
3rd (F)    
Grayson, Christopher
1:50.04  ---     PB
4th (F)    
Shirley, Bryce
1:50.98  ---     PB
5th (F)    
Baldwin, Matthew
2:07.16  ---     PB
6th (F)    
Durning, William
2:11.38  ---     PB
 
Event 67 - Boys 12/O 100m IM
1st (F)    
LEGGOTT, Daniel
1:13.80  +1.44    
2nd (F)    
Clarke, Greg
1:14.68  ---     PB
3rd (F)    
GRAY, Peter
1:20.61  ---     PB
4th (F)    
Jackson, Tim
1:37.26  ---     PB