South Axholme Sharks Meet Results
2011 Club Champs - Gala 2
02 Jul 2011
Back to Event List    PB'sor this Event       Sprint Ladder
Event
Swimmer
Time
Improvement
 
Event 17 - Boys 9yrs 50m Fly
1st (F)    
Baldwin, Matthew
51.89  -1.56     PB
2nd (F)    
Harte, Oliver
1:02.40  ---     PB
3rd (F)    
Durning, George
1:10.12  ---     PB
4th (F)    
Prill, Matthew
1:13.95  ---     PB
5th (F)    
Graham, Jonathan
1:14.74  ---     PB
6th (F)    
Ramsden, William
1:19.64  ---     PB
7th (F)    
Smith, Sam
1:22.20  ---     PB
 
Event 17 - Boys 10yrs 50m Fly
1st (F)    
Durning, William
58.32  -9.49     PB
2nd (F)    
Lockey, Matthew
58.36  +5.32    
3rd (F)    
Bell, Elliot
1:13.36  ---     PB
 
Event 17 - Boys 11yrs 50m Fly
1st (F)    
Beevor, William
43.63  +0.71    
2nd (F)    
Grayson, Christopher
48.16  -5.88     PB
3rd (F)    
Green, Bradley
1:04.20  ---     PB
 
Event 17 - Boys 12-20yrs 50m Fly
1st (F)    
PENNELL, Jonathan
29.70  0    
2nd (F)    
GRAYSON, Jonathan
30.98  ---     PB
3rd (F)    
LEGGOTT, Daniel
32.86  +1.39    
4th (F)    
LOCKEY, James
33.61  -1.78     PB
5th (F)    
Flatters, Charlie
41.64  +2.36    
 
Event 17 - Boys 21/O 50m Fly
1st (F)    
Thackery, Shane
30.00  +0.82    
2nd (F)    
Clarke, Greg
31.54  -1.38     PB
3rd (F)    
GRAY, Alastair
33.04  +0.14    
4th (F)    
Crofts, Robert
33.64  +1.48    
5th (F)    
GRAY, Peter
34.18  +1.63    
6th (F)    
Jackson, Tim
42.32  -3.69     PB
 
Event 18 - Girls 9yrs 50m Breast
1st (F)    
Arrand, Tilly
51.27  -3.72     PB
2nd (F)    
Braddock, Katy
52.67  -6.07     PB
3rd (F)    
Smyth, Sophie
1:04.89  -2.84     PB
4th (F)    
Clark, Alex
1:07.64  ---     PB
5th (F)    
Jackson, Daisy
1:08.95  -11.77     PB
6th (F)    
Alcock, Maddie
1:13.94  ---     PB
 
Event 18 - Girls 10yrs 50m Breast
1st (F)    
Hame, Lucy
48.30  -0.79     PB
2nd (F)    
Clarke, Erin
50.82  -2.17     PB
3rd (F)    
Link, Natasha
52.80  -1.50     PB
4th (F)    
Jackson, Amy
56.01  -3.10     PB
5th (F)    
Kerry-Riley, Abbie
57.33  +3.69    
6th (F)    
Wilson, Charlotte
57.71  -1.71     PB
7th (F)    
Hather, Jessica
59.48  ---     PB
8th (F)    
Russell, Jessica
1:01.89  -1.52     PB
9th (F)    
Addlesee, Cerys
1:03.30  -3.58     PB
 
Event 18 - Girls 11yrs 50m Breast
1st (F)    
Jarvis, Lauren
42.24  -2.01     PB
2nd (F)    
Elderkin, Ruby
54.36  -2.11     PB
3rd (F)    
Knight, Madeleine
1:03.22  +2.43    
 
Event 18 - Girls 12-20yrs 50m Breast
1st (F)    
Gillatt, Jessica
37.73  -1.52     PB
2nd (F)    
SMITH, Bridie
39.64  -1.91     PB
3rd (F)    
Goodwin, Lucy
40.32  -0.48     PB
(F)    
Crow, Natasha
40.36  -1.32     PB
4th (F)    
Flatters, Molly
42.51  -0.95     PB
5th (F)    
Cook, Alexandra
43.65  +1.32    
6th (F)    
Hame, Sophie
44.08  +0.70    
7th (F)    
SMITH, Phillipa
44.92  +3.01    
8th (F)    
Smith, Elizabeth
51.27  -1.27     PB
9th (F)    
LOCKEY, Kate
53.07  -1.23     PB
 
Event 19 - Boys 8/U 25m Free
1st (F)    
Worboys, Christian
20.42  ---     PB
2nd (F)    
Butterick, Oliver
22.99  ---     PB
 
Event 20 - Girls 8/U 25m Free
1st (F)    
Dukes, Nicole
21.23  -0.14     PB
2nd (F)    
Prill, Megan
22.95  ---     PB
3rd (F)    
Munday, Sophie
23.73  -0.86     PB
4th (F)    
Livingstone, Poppy
26.65  ---     PB
5th (F)    
Alcock, Romey
28.80  ---     PB
6th (F)    
Holland, Grace
28.92  ---     PB
7th (F)    
Wilson, Annie
29.22  ---     PB
 
Event 20 - Girls 9yrs 25m Breast
1st (F)    
Arrand, Tilly
23.56  -1.40     PB
2nd (F)    
Braddock, Katy
24.16  -1.48     PB
 
Event 20 - Boys 9yrs 25m Breast
1st (F)    
Baldwin, Matthew
26.42  -3.31     PB
2nd (F)    
Harte, Oliver
27.83  -2.31     PB
3rd (F)    
Bell, Lewis
28.08  +0.08    
4th (F)    
Smith, Jimmy
28.56  -2.80     PB
4th (F)    
Durning, George
28.56  -2.30     PB
 
Event 20 - Girls 9yrs 25m Breast
3rd (F)    
Clark, Alex
30.36  +0.16    
4th (F)    
Smyth, Sophie
30.48  +2.53    
 
Event 20 - Boys 9yrs 25m Breast
6th (F)    
Graham, Jonathan
31.66  -1.91     PB
7th (F)    
Ramsden, William
31.85  -6.66     PB
 
Event 20 - Girls 9yrs 25m Breast
5th (F)    
Jackson, Daisy
32.09  +0.64    
6th (F)    
Alcock, Maddie
34.07  -4.16     PB
 
Event 20 - Boys 9yrs 25m Breast
8th (F)    
Prill, Matthew
35.54  -4.97     PB
 
Event 21 - Boys 9-10yrs 100m Back
1st (F)    
Durning, William
1:58.81  ---     PB
2nd (F)    
Durning, George
2:04.48  ---     PB
3rd (F)    
Ramsden, William
2:10.25  ---     PB
4th (F)    
Smith, Jimmy
2:13.63  ---     PB
5th (F)    
Prill, Matthew
2:15.26  ---     PB
6th (F)    
Graham, Jonathan
2:16.92  ---     PB
7th (F)    
Smith, Sam
2:20.45  ---     PB
 
Event 21 - Boys 11-12yrs 100m Back
1st (F)    
Beevor, William
1:42.30  +6.76    
2nd (F)    
Green, Bradley
2:04.07  ---     PB
 
Event 21 - Boys 15-20yrs 100m Back
1st (F)    
PENNELL, Jonathan
1:07.74  -1.26     PB
2nd (F)    
LOCKEY, James
1:21.47  +0.43    
3rd (F)    
LEGGOTT, Daniel
1:22.13  +3.69    
 
Event 21 - Boys 21/O 100m Back
1st (F)    
Thackery, Shane
1:09.66  -3.63     PB
2nd (F)    
GRAY, Alastair
1:16.01  +0.47    
3rd (F)    
Clarke, Greg
1:18.64  -1.68     PB
 
Event 22 - Girls 9-10yrs 100m Fly
1st (F)    
Hame, Lucy
1:26.83  -2.37     PB
2nd (F)    
Arrand, Tilly
1:51.28  ---     PB
3rd (F)    
Clarke, Erin
1:51.86  -24.83     PB
4th (F)    
Wilson, Charlotte
2:00.95  ---     PB
5th (F)    
Jackson, Amy
2:08.70  -1:09.01     PB
6th (F)    
Kerry-Riley, Abbie
2:13.98  ---     PB
7th (F)    
Link, Natasha
2:16.58  ---     PB
 
Event 22 - Girls 11-12yrs 100m Fly
(F)    
Crow, Natasha
1:16.00  -0.65     PB
1st (F)    
Jarvis, Lauren
1:28.10  -1.65     PB
2nd (F)    
Flatters, Molly
1:29.32  -14.01     PB
3rd (F)    
Elderkin, Ruby
1:53.26  ---     PB
4th (F)    
Knight, Madeleine
2:28.11  ---     PB
 
Event 22 - Girls 13-14yrs 100m Fly
1st (F)    
Gillatt, Jessica
1:13.86  -2.76     PB
2nd (F)    
Hame, Sophie
1:22.20  -0.90     PB
3rd (F)    
SMITH, Phillipa
1:30.26  +0.07    
 
Event 22 - Girls 15-20yrs 100m Fly
1st (F)    
Goodwin, Lucy
1:17.67  +0.36    
2nd (F)    
Cook, Alexandra
1:25.05  -0.10     PB
3rd (F)    
SMITH, Bridie
1:25.42  -3.81     PB
4th (F)    
Goodwin, Lisa
1:26.92  +3.01    
 
Event 23 - Boys 21/O 25m IM
1st (F)    
Thackery, Shane
1:10.48  -1.00     PB
2nd (F)    
Clarke, Greg
1:13.86  -2.58     PB
3rd (F)    
GRAY, Alastair
1:14.75  ---     PB
4th (F)    
Crofts, Robert
1:20.37  +4.21    
5th (F)    
GRAY, Peter
1:21.45  +3.42    
6th (F)    
Jackson, Tim
1:38.08  -4.48     PB
 
Event 26 - Boys 8/U 25m Fly
1st (F)    
Worboys, Christian
26.32  ---     PB
2nd (F)    
Butterick, Oliver
35.42  ---     PB
 
Event 27 - Girls 8/U 25m Fly
1st (F)    
Dukes, Nicole
24.32  -1.90     PB
2nd (F)    
Prill, Megan
30.26  ---     PB
3rd (F)    
Munday, Sophie
34.18  -4.74     PB
4th (F)    
Livingstone, Poppy
41.70  ---     PB
5th (F)    
Alcock, Romey
44.91  ---     PB
 
Event 28 - Boys 9-11yrs 200m Breast
1st (F)    
Grayson, Christopher
4:11.42  ---     PB
2nd (F)    
Baldwin, Matthew
4:29.51  ---     PB
3rd (F)    
Lockey, Matthew
4:38.81  ---     PB
4th (F)    
Bell, Elliot
4:40.21  -4.62     PB
5th (F)    
Bell, Lewis
4:42.11  ---     PB
6th (F)    
Harte, Oliver
4:44.02  ---     PB
7th (F)    
Graham, Jonathan
5:22.82  ---     PB
8th (F)    
Prill, Matthew
5:37.01  ---     PB
 
Event 29 - Boys 12-20yrs 200m Breast
1st (F)    
PENNELL, Jonathan
2:57.18  +0.29    
2nd (F)    
LOCKEY, James
3:12.32  -13.07     PB
3rd (F)    
GRAYSON, Jonathan
3:14.10  -17.29     PB
4th (F)    
LEGGOTT, Daniel
3:22.99  +4.24    
5th (F)    
Flatters, Charlie
3:34.99  ---     PB
 
Event 29 - Boys 21/O 200m Breast
1st (F)    
Thackery, Shane
2:54.02  -1.93     PB
2nd (F)    
Clarke, Greg
2:59.64  -10.22     PB
3rd (F)    
GRAY, Alastair
3:01.01  +2.77    
4th (F)    
GRAY, Peter
3:13.20  +5.88    
5th (F)    
Crofts, Robert
3:25.36  +8.30    
6th (F)    
Jackson, Tim
3:38.39  -21.15     PB
 
Event 32 - Girls 9-11yrs 200m Free
1st (F)    
Jarvis, Lauren
2:37.00  -39.53     PB
2nd (F)    
Hame, Lucy
3:00.61  +4.74    
3rd (F)    
Clarke, Erin
3:12.05  -42.28     PB
4th (F)    
Arrand, Tilly
3:16.22  +5.29    
5th (F)    
Elderkin, Ruby
3:17.70  -30.25     PB
6th (F)    
Link, Natasha
3:21.46  -0.65     PB
7th (F)    
Wilson, Charlotte
3:35.16  ---     PB
8th (F)    
Worboys, Elliss
3:36.91  ---     PB
9th (F)    
Jackson, Amy
3:37.70  -1:15.16     PB
10th (F)    
Kerry-Riley, Abbie
3:45.01  -2.33     PB
11th (F)    
Addlesee, Cerys
3:53.82  ---     PB
12th (F)    
Knight, Madeleine
4:04.00  -11.41     PB
13th (F)    
Clark, Alex
4:06.12  ---     PB
14th (F)    
Alcock, Maddie
4:10.76  ---     PB
15th (F)    
Holland, Beatrice
4:20.29  ---     PB
16th (F)    
Smyth, Sophie
4:24.95  ---     PB
17th (F)    
Russell, Jessica
5:20.42  -52.09     PB
 
Event 33 - Girls 12-20yrs 200m Free
1st (F)    
Gillatt, Jessica
2:19.86  -6.42     PB
(F)    
Crow, Natasha
2:20.09  -10.72     PB
2nd (F)    
SMITH, Bridie
2:27.98  -5.85     PB
3rd (F)    
Hame, Sophie
2:30.89  -0.23     PB
4th (F)    
Cook, Alexandra
2:35.49  +0.48    
5th (F)    
SMITH, Phillipa
2:44.12  -3.68     PB
6th (F)    
Goodwin, Lisa
2:44.67  +3.60    
7th (F)    
Flatters, Molly
2:45.56  -28.57     PB
8th (F)    
Goodwin, Lucy
2:51.18  +21.21    
9th (F)    
Smith, Elizabeth
3:34.48  -9.90     PB